Solvang World Heritage Camping ligger i et område med storslått natur, og med UNESCOs verdensarvområde Vestnorsk fjordlandskap like utenfor døra.
Her kan du nyte livet og slappe av i rolige omgivelser. Stressfaktoren er lav. Det er mange gode fiskevann i området, og turmulighetene er flotte for både store og små.
Dette området av Sunnmøre er kjent for den fantastiske fjellnaturen, og den som vil utforske naturen her, kan velge mellom talløse topper med ulike vanskelighetsgrader.
Vi har helårsåpent for hytteutleie høsten og vinteren etter avtale.
Vintereldorado
Vi har toppturer for randonee rett utenfor hyttedøra. Det er lysløype på Løvoll. Du kan også ta bilen i ca. fem minutter til Korsmyra, der det er flotte turløyper inn Gråsteindalen, og som du også kan ha som utgangspunkt for eventuelt topptur til Skorene.
Eidsvatnet ligger like ved campingplassen. Der er det flott å gå på skøyter når forholdene ligger til rette for det – kjekt for liten og stor.
Hyttene våre
Vi har ti hytter totalt – tre store og sju små.
I de store hyttene er det plass til fire–seks personer. De har bad/wc og godt utstyrte kjøkken.
I de små hyttene er det plass til to–fire personer. De har ett rom med kjøkkenkrok og diverse utstyr til matlaging. Når du leier en av disse hyttene, får du tilgang til det nybygde sanitæranlegget vårt, som ligger like ved hyttene.
Det er gratis WIFI på hele campingplassen.
Bobil, campingvogn og telt
Campingplassen er godt tilrettelagt for både bobiler, campingvogner og telt. Vi har plass til 20 bobiler/campingvogner, og her er 20 teltplasser.
Som gjester får dere tilgang til strømuttak, og her kan dere fylle opp med ferskvann, tømme kjemiske toalett og tømme gråvann.
Utsjekking
Utsjekking kl. 11.00
Utvask er ikke inkludert i prisen, men vi kan ordne dette for:
Kr 250,– for de store hyttene
Kr 100,– for de små hyttene
(gjelder ikke oppvask)
Priser per natt
Store hytter | 995,–/1295,– |
Små hytter | 550,–/650,– |
Campingvogn | 160,– |
Bobil | 160,– |
Bil/telt | 140,– |
Strøm | 40,– |
Voksen | 30,– |
Barn | 15,– |
Vask/tørk | 35,– |
Dusjpollett | 10,– |
Sengetøy
Du kan leie sengetøy hvis du ikke har med ditt eget.
Sengesett per person | 75,– |
Handkle stort/lite | 25,– |